SP u sjedećoj odbojci
Zlatni ljiljani izgubili set, ali slavili protiv Amerike
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ostvarila je i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu koje se igra na Ilidži.
05.11.2022. u 21:06

Zlatni ljiljani su sa 3:1 savladali Sjedinjene Američke Države i tako nakon dva kola imaju maksimalan učinak (jučer na otvaranju savladali Srbiju također sa 3:0).

Amerikanci su bolje otvorili prvi set, i imali vodstvo u većem dijelu prvog seta, ali su naši momci "dodali gas" kako je meč odmicao, te su prvi set riješili u svoju korist sa 25:17.

U drugom setu bh. tim je zaigrao mnogo bolje, držao je konce igre u svojim rukama i slavio sa 25:13.

Kao i u prvom, Amerikanci su bolje krenuli u trećem setu. Imali su šest razlike (15:9), ali su se naši reprezentativci razigrali i serijom 7:0 preuzimaju vodstvo (16:15).

Do kraja seta gledali smo veliku borbu, a reprezentativci SAD-a uspjeli su osvojiti set i smanjiti na 2:1.

Veliku borbu gledali smo i u četvrtom setu. Sredinom seta bilo je 14:14, ali su bh. reprezentativci nakon toga zaigrali bolje i ovaj set riješili u svoju korist - 25:21.

Svoj nastup danas je imala i ženska selekcija naše reprezentacije koja je poražena od Ruande sa 3:0.

Izabranice Muamera Čerimića hrabro su se borile, ali su iskusnije igračice Ruande slavile bez većih problema. Ekipa Brazila slavila je nad Njemačkom sa 3:0, Kanada je bila bolja od Slovenije sa 3:1, Ukrajina od Mađarske sa 3:0, a istim rezultatom slavila je Italija protiv Finske.

Za razliku od muških kolega ženska selekcija Irana doživjela je poraz od Slovenije sa 1:3, a Njemačka je u drugom meču danas poražena od Finske takođe sa 1:3.

U 3. kolu grupne faze naš tim sutra ujutro u 9.15 sati igraju protiv Japana.

BiH - SAD 3:1 (25:17, 25:13, 24:26, 25:21)