Prekinuta potraga za trogodišnjim djetetom u Savi, nastavlja se ujutro
AUTOR: Fena
16.01.2025. u 19:54
FOTO: FOTO: Crveni križ Zagreb
Zbog loših vremenskih uvjeta i mraka, potraga za djetetom koje je, pretpostavlja se, nestalo jučer u rijeci Savi kada ju je majka unijela u vodu, prekinuta je te će se nastaviti ujutro, potvrđeno je u zagrebačkoj Policijskoj upravi.
- Za sada još uvijek nemamo tragova. Obavijestit ćemo javnost ako bude novosti - poručili su iz PU zagrebačke drugi dan potrage za nestalim djetetom.
Zbog visokog vodostaja, uvjeti potrage su izuzetno teški, a noć dodatno otežava napore spasilačkih službi. Intenzivna potraga bit će nastavljena u petak ujutro.
Za nestalim djetetom danas se tragalo duž cijelog toka rijeke u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji. Spasilačke ekipe, uključujući policiju, vatrogasce i HGSS, pretraživale su tok rijeke pomoću čamaca, dronova i podvodnih skenera, no tragova, kažu u policiji, još uvijek nema.
Zagrebačka policija danas je izvijestila da im je 34-godišnjakinja jučer dojavila da je s djetetom u rukama ušla u Savu u blizini Jankomirskog mosta.
Majka je uhapšena i osumnjičena za teško ubistvo bliske osobe.
Hrvatski ministar unutrašnjih poslova Davor Božinović precizirao je da se u potrazi koristi 11 čamaca i osam dronova te da u ovom trenutku nema nekog novog traga djetetu.