Ana Brnabić, premijerka, na današnjoj press konferenciji kazala je da je iza stanovnika ove zemlje još jedan težak dan i dodala da je daleko najveći rast broja zaraženih u Beogradu.
U Srbiji je do sada potvrđeno 19.717 slučajeva zaraze koronavirusom, od početka epidemije preminule su 442 oboljele osobe. Trenutno se na liječenju u bolnicama nalaze 4.662 osobe.
Po broju novooboljelih na prvom mjestu su i dalje Beograd i Novi Sad.
Srđa Janković , imunolog, kazao je da je oprez i dalje potreban.
- Još nismo izašli iz nepovoljne situacije, epidemija ne jenjava. Stvari se još uvijek mogu pogoršati – naglasio je Janković.
Olivera Ostojić, voditeljica Dječije klinike KBC "Dr. Dragiša Mišović", izjavila je ranije da se u toj bolnici trenutno liječi 22 djece pozitivne na koronavirus, a među njima su i četiri bebe u dobi od 28 dana.
- Beograd je u ovom trenutku potencijalna bomba - izjavio je Predrag Kon, epidemiolog, i naglasio da nema više prostora za pooštravanje mjera, osim uvođenja vanrednog stanja.