Play-off
Ahmedhodžić i Nalić napravili veliki korak ka Ligi prvaka, Ferencvaroš odlučuje u Mađarskoj
Bosanskohercegovački fudbaleri sa svojim klubovima bore se za plasman u Ligu prvaka.
18.08.2021. u 22:56

Malmo je na svom terenu u prvoj utakmici play-offa nadigrao bugarski Ludogorets rezultatom 2:0.

U švedskom timu zbog žutih kartona nije bilo Anela Ahmedhodžića, a Adi Nalić ušao je na teren u 88. minuti.

Golove za švedskog prvaka postigli su Birmančević u 26. i Berget u 61. minuti.

Sjajan meč u Švicarskoj odigrali su Young Boys i Ferencvaroš. Slavili su Švicarci rezultatom 3:2.

Poveo je prvak Mađarske golom Bolija u 14. minuti, a izjednačio je Elija dvije minute kasnije.

U 27. minuti Uzuni je promašio penal i propustio vratiti prednost Ferencvarošu. Tada je Young Boys ostao i s igračem manje jer je isključen Hefti.

S igračem manje domaćin je uspio kazniti Mađare i golom Sierra došao do preokreta. U 65. minuti Garcija je povisio prednost Young Boysa na 3:1, a konačnih 3:2 svojim drugim golom na meču postavio je Boli.

Adnan Kovačević igrao je cijeli susret za Ferencvaroš, dok je Stjepan Lončar presjedio na klupi. Eldar Ćivić nije igrao zbog crvenog kartona iz prethodnog kola.

U jednom od najinteresantnijih okršaja play-offa Benfica je na domaćem terenu savladala PSV 2:1.