Prvenstvo Mađarske
Amer Gojak dvostruki strijelac u pobjedi Ferencvaroša
Amer Gojak, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, bio je dvostruki strijelac za svoj Ferencvaroš.
01.05.2023. u 20:33

Gojak je doveo Ferenc do vodstva na gostovanju Ujpeštu (29. kolo prvenstva Mađarske) u 24. minuti susreta, ali je Goure vratio sve na početak u 42. kada je izjednačio na 1:1.

Pri tom rezultatu se otišlo na odmor, a početkom drugog dijela utakmice, tačnije u 54. minuti, Gojak je ponovo pogodio mrežu Ujpešta za novo vodstvo Ferenca.

Samo šest minuta kasnije bilo je 1:3. Ovaj put strijelac je bio Lisztes, a domaći su do kraja uspjeli samo smanjiti zaostatak na 2:3 golom Simona u trećem minutu nadoknade.

Eldar Ćivić je za Ferencvaroš odigrao svih 90 minuta, dok je Adnan Kovačević igru morao napustiti u 38. minuti zbog povrede.

Ferencvaroš je prvi na tabeli mađarske lige sa 60 bodova, devet više od drugoplasiranog Kešmetija.