Premiership
Arsenal bez Kolašinca nastavio pobjednički niz
Topnici su nastavili pobjedničku seriju koja sada iznosi sedam uzastopnih trijumfa
22.10.2018. u 22:52

Fudbaleri Arsenala sa 3:1 savladali su Leicester City na Emiratesu u posljednjem susretu devetog kola engleskog Premiershipa.

Topnici su tako nastavili pobjedničku seriju koja sada iznosi sedam uzastopnih trijumfa, a zahvaljujući večerašnjem izbili su na četvrto mjesto sa istim brojem bodova koliko gradski rivali na trećem (Chelsea) i petom mjestu (Tottenham).

Gosti su bili ti koji su prvi stigli u vodstvo, i to u 31. minuti autogolom Bellerina. Ipak, u posljednjoj minuti prvog poluvremena Topnici su izjednačili golom Ozila.

Totalni preokret u nastavku je domaćim donio Aubameyang koji je u 61. minuti zamijenio Lichtsteinera. Aubameyang je svega dvije minute poslije ulaska u igru pogodio za preokret domaćin, a potom i tri minute kasnije drugim golom ovjerio pobjedu svoje ekipe.

U sastavu domaćih večeras nikako nije bilo reprezentativca Bosne i Hercegovine Seada Kolašinca.