Odbrana naslova
Bajić i Višća izgubili meč sezone: Galatasaray preokretom do titule
Prije utakmice dva tima su imala jednak broj bodova
19.05.2019. u 20:08

Galatasaray je kolo prije kraja prvenstva odbranio naslov prvaka u Turskoj. U direktnom okršaju, tim Fatiha Terima pred svojim navijačima na Turk Telekom Areni pobijedio je Bašakšehir sa 2:1.

Prije utakmice dva tima su imala jednak broj bodova, a sjajno je krenuo Bašakšehir koji je u 17. minuti poveo golom bh. napadača Riada Bajića.

Promjene rezultata nije bilo do 47. minute, a onda Feghouli lijepo pogađa za 1:1. U 64. miuti Onyekuru trese mrežu gostiju za 2:1.

Edin Višća je igrao cijeli meč, a Riad Bajić je zamijenjen u 81. minuti kada je na teren ušao Robino.

Galatasay uoči posljednjeg kola ima tri boda više i bolji međusobni skor od Bašakšehira. Forma tima Edina Višće i Riada Bajića pala je u ključnim momentima sezone. Bašakšehir je u jednom momentu imao i osam bodova više od Galatasaraya.

Za Galatu je ovo 22. titula prvaka Turske.