ATP Challenger
Bašić prokockao tri meč lopte, pa ostao bez plasmana u četvrtfinale
18.07.2019. u 14:37

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP Challenger turnira President's Cup u kazanstanskom Nur-Sultanu.

Bašića je u trećem kolu 135.400 dolara vrijednog turnira pobijedio Portugalac Gastao Elias sa 6:3, 3:6, 6:7 (6) za dva sata i 25 minute igre.

Bh. teniser imao je nekoliko prilika da ostvari pobjedu, s obzirom na to da je u 10. gemu trećeg seta propustio tri meč lopte, a kasnije i u tie-breaku pri rezultatu 6:5. No, Portugalac je uspio napraviti dva mini-brejka i povesti sa 7:6, te realizirati prvu meč loptu.

Dvadesetosmogodišnji Elias će u meču za plasman u polufinale igrati protiv prvog favorita Rusa Evgenija Donskoja.