Bundesliga
Bayern propustio priliku da ovjeri titulu, Demirović izborio penal za remi Freiburga
Fudbaleri minhenskog Bayerna ispustili su prvu šansu da odbrane titulu prvaka Njemačke nakon što su danas u susretu 31. kola Bundeslige poraženi s 2:1 u gostima kod Mainza, tima s trenutno najboljim nizom u njemačkom šampionatu u posljednjih pet mečeva.
24.04.2021. u 17:52

Poslije samo tri minute igre domaćin je poveo preko Burkardta, da bi u 37. minuta Quaison udvostručio prednost Mainza.

Sve što je napravio Bayern bio je gol Lewandowskog u četvrtoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 2:1.

Važnu pobjedu ostvarila je Borussia Dortmund. U borbi za mjesto u Ligi prvaka Milioneri su slavili s 2:0 u gostima kod Wolfsburga, a strijelac oba gola bio je Haaland.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović igrao je sve do sudijske nadoknade susreta u kojem je Freiburg na domaćem terenu odigrao 1:1 sa Hoffenheimom.

Mladom napadaču je u 54. minuti poništen pogodak zbog ofsajda, ali je upravo Demirović u duelu sa Vogtom izborio penal, koji je Freiburgu dodjeljen poslije prilično duge analize u VAR sobi. Grifo je bio siguran izvođač i tako anulirao prednost koju je gostima donio Kramarić u 40. minuti.

Golove i detalje s meča Freiburg - Hoffenheim pogledajte OVDJE.