Liga prvaka
Bayern stopostotan, Ronaldo odveo Manchester United u osminu finala
Fudbaleri Bayerna zadržali su stopostotan učinak u Ligi prvaka. Bavarci imaju učinak pet od pet, a večeras su slavili na teškom gostovanju kod kijevskog Dinama.
23.11.2021. u 20:43

Bayern je slavio sa 2:1. Lewandowski je majstroski pogodio makazicama u 14. minuti, a Coman je u 42. minuti udvostručio vodstvo.

Dinamo je počasni gol postigao u 70. minuti. Pogodio je Garmash na asistenciju Tsygankova.

Treba naglasiti kako su uvjeti u Ukrajini bili izuzetno teški, jer je prije i tokom utakmice padao snijeg.

Manchester United je u nedjelju ostao bez trenera, jer je Ole Gunnar Solskjaer dobio otkaz poslije poraza od Watforda (1:4). No, Crveni đavoli su se mučili i bez Norvežanina, ali su u finišu stigli do pobjede.

Na gostovanju kod Villarreala slavili su sa 2:0. Cristiano Ronaldo je u 78. minuti pogodio za 0:1, a Sancho je u 90. minuti potvrdio trijumf.

Ovom pobjedom engleski velikan plasirao se u osminu finala Lige prvaka.