EURO 2020
Belgija razbila Rusiju i "odgovorila" Italiji
Fudbalska reprezentacija Belgije ostvarila je pobjedu na premijernom nastupu ovogodišnjeg Evropskog prvenstva.
12.06.2021. u 22:52

Crveni đavoli su u St. Petersburgu sa 3:0 savladali Rusiju i tako na najbolji način "odgovorili" Italiji, koja je sinoć identičnim rezultatom savladala Tursku.

Već u 10. minuti mrežu Rusa zatresao je Romelu Lukaku, koji je iskoristio grešku odbrane domaćeg tima. Nakon postignutog gola korpulentni napadač je otrčao pred kameru i poslao poruku podrške Christanu Eriksenu, saigraču iz Intera, kojem su se danas borili za život nakon što mu je pozlilo tokom meča protiv Finske.

U 27. minuti Meunier je ušao u igru umjesto povrijeđenog Castagnea, a sedam minuta kasnije pogodio je za 2:0. Već tada je bilo jasno da će Belgijanci stići do prvih bodova...

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja do finiša meča kada je Lukaku u 88. minuti svojim drugim golom potvrdio trijumf svoga tima.