Super liga
Bešiktaš u gradskom derbiju bolji od Bašakšehira, Višća zaigrao od 71. minute
Istanbulski gradski derbi između Bašakšehira i Bešiktaša pripao je trenutnom lideru Super lige koji je kao gost slavio s 3:2.
12.03.2021. u 18:53

Bešiktaš je prvi stigao do prednosti kada je tri minute prije kraja prvog poluvremena pogodio Larin.

Ipak, poslije sedam minuta igre u nastavku meča Turuc je donio izjednačenje aktuelnom prvaku Turske, koji ove sezone igra neprepoznatljivo u odnosu na prošlu.

Prednost lideru turskog šampionata vratio je Welinton u 68. minuti, da bi Demba Ba osam minuta kasnije pogodio za izjednačenje.

Pet minuta prije kraja za 20. ovosezonsku pobjedu Bešiktapa pogodio je Josef nakon asistencije Rosiera.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća priliku je dovio od 71. minute utakmice, dok je Ajdin Hasić trijumf svog tima pratio sa klupe za rezerve.