U Zenici
Bh. juniori u prijateljskom meču poraženi od Slovenije
U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od Slovenije sa 1:3, u drugom prijateljskom meču odigranom u Trening-centru Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici.
11.05.2023. u 13:38

Gosti do prednosti dolaze u 30. minuti. Gal Mikluš Senekovič prolazi po lijevoj strani i šalje loptu u šesnaesterac za Vida Štefaneca koji sa desetak metara postiže pogodak. Isti igrač u 34. minuti udvostručuje prednost Slovenije na asistenciju Riada Silajdžića.

Najbolju priliku za bh. tim u prvom poluvremenu imao je Niko Kovač kad je šutirao slobodnog udarca sa dvadesetak metara, golman Tim Štrasberger je odbio loptu koja opet dolazi do Kovača koji iz drugog pokušaja šutira pored gola.

Bh. juniori u 59. minuti smanjuju prednost Slovenije. Golman Arman Šutković je poslao loptu u protivnički kazneni prostor gdje odlično reaguje David Čamber i iskosa sa lijeve strane pogađa mrežu. U 71. minuti Lan Hribar centrira sa desne strane, a Lucas Mačak sa peterca glavom postiže treći gol za Sloveniju.

Prvi meč ovih selekcija odigran prije dva dana završen je bez golova.