Evropska liga
Borussia "ukrala" pobjedu Višćinom Bašakšehiru, Džeko s klupe pratio remi Rome
03.10.2019. u 20:52

Istanbulski Bašakšehir u meču drugog kola Evropske lige stigao je do prvog boda u ovoj sezoni, nakon što je odigrao 1:1 sa Borussijom M'gladbach.

Turski viceprvak golom fudbalskog reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Višće poveo je pred domaćom publikom protiv njemačkog tima. Zmaj je u 55. minuti pogodio mrežu bundesligaša nakon što ga je odlično uposlio Crivelli, a potom je bivši fudbaler Željezničara demonstrirao svu svoju brzinu.

I dok su domaći navjači čekali kraj susreta, gosti su golom Hermann u prvoj minuti sudijske nadoknade stigli do gola koji im je donio bod.

Golove s utakmice Bašakšerhir - Borussia M'gladbach pogledajte OVDJE.

U drugom susretu grupe J nije bilo pobjednika. Bodove u Grazu podijelili su Wolfsberger i Roma (1:1), a u početnom sastavu Rimljana večeras nije bilo kapiten BiH Edina Džeke, kojeg je Fonseca očito želio odmoriti, pa je večerašnji remi odgledao s klupe.

Golove s utakmice Wolfsberger - Roma pogledajte OVDJE.

U narednom kolu Bašakšehir će biti domaćin Wolfsbergeru, dok će Roma ugostiti Borussiju M'gladbach.

Od ostalih mečeva koji su počeli u terminu od 18.55 sati vrijedi spomenti da je Manchester United remizirao u gostima kod AZ Alkmaara (0:0).