Borussija Dortmund želi iskoristiti lošu formu Chelseaja, da li će se nastaviti nestvarna sezona Benfice?
Večeras od 21 sat na programu su dva meča osmine finala Lige prvaka.
15.02.2023. u 08:36

U derbiju večeri Borussija Dortmund na svom terenu dočekuje Chelsea.

Borussija se plasirala u nokaut fazu nakon što je završila na drugom mjestu u grupi G iza Manchester Cityja, dok je Chelsea osigurao prvo mjesto u grupi E.

Izabranici Edina Terzića produžili pobjednički niz na šest utakmica u svim takmičenjima nakon što su u subotu u Bundesligi savladali Werder sa 2:0.

Dortmund je trenutno treći na tabeli Bundeslige i još je u borbi za titulu.

Graham Potter na klupi Plavaca u posljednjih 14 utakmica u svim takmičenjima ima samo tri pobjede. Navodno ima punu podršku čelnika kluba, što je okončalo spekulacije da bi 47-godišnjak mogao dobiti otkaz.

Chelsea trenutno zauzima 10. mjesto u Premiershipu sa 31 osvojenim bodom u 22 odigrana susreta.

U drugom susretu večeri u Belgiji se sastaju Club Brugge i Benfica.

Ekipa Club Bruggea je posljednjih godina bila dominantna u domaćem prvenstvu te su redovni učesnici evropskih takmičenja. Ove sezone ih u prvenstvu ne ide baš najbolje, a trenutno su četvrti tim u ligi sa čak 20 bodova zaostatka za prvoplasiranim Genkom.

Benfica je trenutno prvoplasirana ekipa portugalskog prvenstva sa pet bodova više odnosu na Porto, a u grupnoj fazi Lige prvaka bili su sjajni.

Grupu su završili kao prvoplasirani tim ispred PSG-a i Juventusa, što im daje vjetar u leđa za nastavak tamičenja.