Prvenstvo BiH
Bratunac u Sarajevu deklasirao Bosnu, Zrinjski u Zenici nakon produžetka srušio Čelik
Sarajevska Bosna i zenički Čelik upisali su sedmi poraz u prvenstvu Bosne i Hercegovine.
18.12.2021. u 22:36

Bosna je u devetom kolu u Skenderiji poražena od Bratunca rezultatom 83:70.

Sarajevski tim dobio je prvu četvrtinu rezultatom 20:17, a ostale tri dionice pripale su gostima (23:28, 23:30, 17:22).

Kod Bosne je Imran Fazlić postigao 24, a Luka Bulashvili 23 poena.

U pobjedničkom timu Ćirković je ubacio 23 poena.

Za Bratunčane je ovo bio šesti trijumf, a imaju i tri poraza. Trenutno su prvi na tabeli.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Zenici gdje je Zrinjski poslije produžetaka savladao Čelik 78:73. Nakon 40 minuta rezultat je bio neriješen - 71:71.

Kod Čelika je najefikasniji bio Anes Podojak s 27 poena, Ranko Križanović sa 17 te Emir Čerkezović s 15 poena, dok je goste sa 19 poena predvodio Josip Čović. Dvoznamenkasti kod Zrinjskog bili su i Omar Pajić s 15 te Josip Naletilić sa 10 poena.