Četiri gola u gabeljanskoj močvari, Veležu i Slogi po bod
Čak četiri gola postignuta su u meču Veleža i Sloge (2:2) na startu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
19.11.2022. u 14:56

Kažemo čak četiri, jer se utakmica na stadionu Parica Pero Pavlović igrala u nehumanim uvjetima, gotovo nemogućim za igru, u vodi i blatu.

Poveo je Velež u devetoj minuti nakon što je Vehabović lijepo uhvatio volej u šesnaestercu i matirao Traku.

Dvadeset minuta poslije eurogol za poravnanje postigao je Stevanović. On je u jednom duelu srušio Bajrića, šutirao iz prve i lijepim udarcem same rašlje Veležovog gola. Domaći su opravdano negodovali i tražili prekršaj, ali sudija Bandić se nije oglašavao.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale do 73. minute, a onda rezervista Jašarević tik nakon ulaska u igri poslije jednog prekida šalje loptu iza Bogdanovićevih leđa za preokret Sloge.

Nije se Velež predavao. U 85. minuti Zajmović je iskoristio centaršut Hasića i matirao Traku za konačnih 2:2.

Velež na dugu zimsku pauzu odlazi sa 24 boda, a Sloga ima tri boda manje i može biti mnogo zadovoljnija s obzirom na to da igra svoju prvu sezonu u Premijer ligi BiH.