Spektakl na Bernabeu
Chelsea bio nadomak plasmana u polufinale, Benzema spasitelj Kraljeva
Fudbaleri Real Madrida plasirali se u polufinale Lige prvaka.
12.04.2022. u 23:32

Real je u prvom susretu protiv Chelseaja slavio sa 3:1, a revanš na Santiago Bernabeu nam je pružio pravu fudbalsku poslasticu.

Londonski klub je u vodstvo došao u 15. minuti meča nakon dobre timske akcije koju je krunisao Mount.

U nastavku susreta Rudiger u 51. minuti povećava vodstvo Chelseaja.

Gosti su postigli treći gol u 63. minuti preko Alonsa, ali je poništen nakon gledanja VAR-a. Werner u 75. minuti sjajno pogađa za velikih 3:0.

Real Madrid preko rezerviste Rodryga u 80. minuti smanjuje rezultat na 3:1, kojim je Kraljeve odveo u produžetke.

Benzema u šestoj minuti prvog produžetka pogađa za 3:2, te (ukupnim rezultatom 5:4) donosi Kraljevima prolazak u polufinale ovog takmičenja.

Real će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča Atletico Madrid - Manchester City. Građani imaju ima gol prednosti nakon prvog susreta.

Prve utakmice polufinala na rasporedu su 26. i 27. aprila, a revanši se igraju 3. i 4. maja.