Serie A
Conte piše historiju, Inter ispred Juventusa
Za tim Antonija Contea ovo je bila 12 pobjeda u 14 odigranih mečeva italijanske Serie A
01.12.2019. u 17:47

Inter je iskoristio prvi domaći remi Juventusa i pobjedom protiv Spala rezultatom 2:1 preuzeo vrh tabele u italijanskoj Serie A.

Oba gola za Nerazzurre dao je fanstastični napadač Lautaro Martine. Prvi u 16., a drugi u 41. minuti utakmice.

Pogodak za Spal postigao je Mattia Valoti u 50. minuti.

Za tim Antonija Contea ovo je bila 12 pobjeda u 14 odigranih mečeva italijanske Serie A, što se dogodilo prvi put u historiji Intera, odnosno 88. takmičarskih sezona.

Inter ima 37 bodova, a Juventus bod manje. Treći je Lazio sa 30 osvojenih bodova.

Lazio je danas pred svojim navijačima razbio Udinese sa 3:0 i uknjižio šesti uzastopni trijumf u Serie A. Senad Lulić je igrao do 64. minute, a Mato Jajalo odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona.

Do važne, tek pete pobjede u sezoni stigao je Milan na gostovanju kod Parme (0:1). Meč je odlučio Theo Hernandez u 88. minuti. Rade Krunić je igrao od 71. minute.