Kvalifikacije za LP
Dinamo zamalo prokockao tri gola prednosti, minimalna pobjeda dvojice Zmajeva
Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su islandski Valur s 3:2 u prvom susreta prvog pretkola Lige prvaka.
07.07.2021. u 20:56

Hrvatski prvak poveo je već u osmoj minuti, a prednost Modrima donio je reprezentativac Sjeverne Makedonije Arijan Ademi poslije asistencije Lovre Majera.

U 15. minuti Dinamo je imao šansu da udvostručio vodstvo ali Duje Čop nije najbolje iskoristio odličan pas Ademija, šutirao je direktno u golmana.

Četiri minute kasnije Josip Mišić je idealno proigrao Luku Menala, no udarac bh. reprezentativca na kraju je izblokiran.

Veliku šansu Dinamo je imao i u 39. minuti preko Čopa, a nekoliko trenutaka kasnije je izborio penal koji je u 2:0 pretvorio Majer.

Isti igrač je poslije jednog jačeg centaršuta u 44. minuti pogodio prečku sa 40ak metara.

Prilika je bilo i u nastavku utakmice, ali su Modri iskoristili tek jednu. Nakon sjajne akcije drugi pogodak večeras postigao je Ademi za 3:0.

Mogao je kapiten maksimirskog tima mogao je do hat-tricka, ali je u 81. minuti promašio penal.

Tri minute prije kraja najstroža kazna dosuđena je najstrožija kazna za goste. Zagorac je odbranio penal, ali se lopta vratila na glavu Sigurdssonu koji ju je nekako ugurao u gol 3:1.

Konačnih 3:2 postavio je Adolphsson u 90. minuti susreta, što je odličan rezultat za Islanđane s obzirom na sve prikazano u današnjem susretu.

Švedski prvak Malmo, za koji je od prve minute zaigrao Anel Ahmedhodžić, s 1:0 savladalo je Rigu na svom terenu.

I dok je mladi stoper odigrao cijeli meč, drugi Zmaj u sastavu švedskog tima, Adi Nalić, priliku je dobio od 67. minute.