Prvenstvo BiH
Dobar otpor Gradine u kantonalnom derbiju protiv OKK Slobode
Ekipa Gradine, kao formalni domaćin, propisno je namučila favorizovani tuzlanski sastav
25.11.2018. u 21:18

U posljednjoj utakmici 7. kola prvenstva BiH za košarkaše, u tuzlanskom Mejdanu večeras je Gradina iz Srebrenika poražena u kantonalnom derbiju protiv OKK Slobode rezultatom 70:77 (24:17, 11:23, 18:13, 17:24).

Ekipa Gradine, kao formalni domaćin, propisno je namučila favorizovani tuzlanski sastav, i praktično su položili oružje u posljednjim trenucima utakmice.

Srebreničani su u prvoj četvrtini, zahvaljujući Dejanu Bijeliću, stalno bili u vodstvu, nekoliko puta sa 10 poena prednosti. Bijelić je u prvom poluvremenu postigao 15 poena.

Tek u finišu prvog poluvremena, trojkom i s dva poena Almira Hasandića, Tuzlaci su preokrenuli rezultat, dobivši prvi dio utakmice s 35:40. Po 13 poena upisali su Milivoje Božović i Almir Hasandić.

Slična slika viđena je i u trećoj četvrtini, tako da se u posljednju ušlo u egalu – 53:53.

Ipak, stao je šut Bijelića, a duža klupa i manje osobnih pogrešaka (tri igrača Gradine izašli su zbog pet ličnih grešaka) donijeli su prevagu na stranu OKK Slobode koja je na kraju zasluženo pobijedila, ostvarivši petu pobjedu.

U ekipi Gradine Bijelić je ubacio 19, Foster Damarko i Miodrag Tanasilović po 13, a Zlatko Golijanin 12 poena.

U ekipi OKK Slobode Milivoje Božović je postigao 28, Josip Naletilić 17, Almir Hasandić 13, a Emir Čerkezović 11 poena.