Nevjerovatne greške
Dražen Marić sramotnim odlukama režirao bruku u Banjoj Luci, kuda ide bh. fudbal?
Velike sudijske greške u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u fudbalu viđamo iz utakmice u utakmicu, a večeras u Banjoj Luci smo mogli svjedočiti još jednoj sportskoj sramoti.
24.04.2023. u 20:36

Režiser na meču Borac - Igman (1:0) bio je glavni arbitar Dražen Marić iz Bijeljine.

Krenimo redom, prvi faul u korist Igmana dosuđen je tek u 27. minuti.

Sramotnu situaciju poslije koje je Borac došao do vodstva vidjeli smo u 33. minuti.

Ninković se našao između dva igrača Igmana. Oslobodio se Dupovca, a onda ga je pokušao zaustaviti Velić. Ninković je napravio faul u napadu, Velić je dobio i udarac od ofanzivca Borca, ali sudija Marić odlučio je da pokaže na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Ninković.

Dodajmo i da je u začetku akcije prije penala bila sporna situacija i da je Ninković možda bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ali, nisu to bile jedine sporne odluke. Igmanu su u prvom poluvremenu dosuđena dva nepostojeća ofsajda u izglednim situacijama za postizanje pogotka.

Jedna od situacija u kojoj je dosuđen nepostojeći ofsajd, Foto: Screenshot/MY TV

Pred kraj susreta prisustvali smo još jednoj neobičnoj sceni.

Marić je odlučio da će se igrati samo dvije minute sudijske nadoknade, što je trener Igmana Husref Musemić sarkastično pozdravio, a publika na Gradskom stadionu ismijala.

Treba istaći da su Mariću su pomoćnici na ovom susretu bili Sreten Udovčić iz Prijedora te Radislav Kačavenda iz Bosanske Gradiške.

Na kraju se ponovo trebamo zapitati: Kuda ide bosanskohercegovački fudbal?