Premijer liga
Dvije stative, tri penala i osam golova: Remi Veleža i Širokog Brijega u fudbalskoj ljepotici
Fudbaleri Veleža i Širokog Brijega podijelili su bodove (4:4) u meču 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
12.11.2022. u 14:48

Rođeni su sjajno krenuli od početka meča. Imali su dvije velike prlike za rano vodstvo.

Haskić je u osmoj minuti pogodio stativu. Ikić tri minute kasnije sjajno šutira, ali je stativa ponovo bila saveznik Širokog Brijega.

Velež je u vodstvo došao u 12. minuti, strijelac je bio Dejanović.

Rođeni povećavaju prednost u 26. minuti. Halilović je sjajno ubacio loptu, Hasanović je prebacio za Ikića koji je poslao loptu u mrežu gostiju.

Haskić u 40. minuti iz penala pogađa za 3:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog poluvremena Široki Brijeg smanjuje zaostatak. Bogdanović ruši Bagarića, nakon čega je dosuđen penal.

Siguran sa 11 metara bio je rezervista Vukoja.

Velež četiri minuta kasnije dolazi do 4:1. Strijelac je bio Anđušić koji je majstorski pogodio glavom.

U 61. minuti novi penal za Široki Brijeg. Siguran sa bijele tačke bio je ponovo Vukoja.

Dvije minute kasnije Ćavar sjajno pogađa za 4:3.

U narednom napadu Anđušić je šutirao, Ovčina dirao loptu koja je išla u gol, a sudije su smatrale da je bio u ofsajdu.

Pantelić je u 85. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je loše reagovao u sjajnoj prilici.

Kazna je stigla već u narednom napadu. Ćavar je proigrao Vukoju, koji dolazi do hat-tricka.

Široki Brijeg je do poptunog preokreta mogao samo minut kasnije. Bagarić je iz dobre situacije šutirao pored gola.

Velež je nakon ovog meča ostao ne šestoj poziciji sa 23 boda.

Široki Brijeg je ostao na drugoj poziciji sa 33 boda, koliko ima i lider Zrinjski, ali uz dvije utakmice manje.