19. kolo
Džanan Musa vodio Real Madrid do nove pobjede u Euroligi
Košarkaši Real Madrida savladali su Berlinu ekipu Albe u meču 19. kola Eurolige rezultatom 84:77, a najefikasniji u redovima Kraljeva bio je bh. reprezentativac Džanan Musa.
12.01.2023. u 21:53

Musa je susret završio sa 15 poena, a na parketu je proveo 21 minutu.

Kraljevi su odlično otvorili meč i prvu četvrtinu si riješili u svoju korist sa 13 poena razlike (25:12).

Real je i drugu četvrtinu ušao sjajno i u jednom momentu imao 19 poena prednosti.

Domaćin je u finišu prvog poluvremena uspio malo smanjiti zaostatak te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 46:35.

Alba je u trećoj četvrtini progirala te se približila na sedam poena zaostatka pred ulazak u posljednju dionicu meča.

Domaćin se na početku posljednje četvrtine Kraljevima približio na dva poena zaostatka (66:64), ali tim iz Berlina nije skupio snage za preokret.

Kod Albe se istakao Smith sa 22 ubačena koša.

Za Real je ovo bila 13. pobjeda ove sezone u Euroligi čime je ostao lider na tabeli.

Alba je sedmim ovosezonskim porazom ostala na 15. poziciji.