Serie A
Džeko golom odgovorio na zvižduke, Inter ponizio Mourinhovu Romu
Edin Džeko se u dresu Intera vratio na rimski Olimpico (slavili 3:0), gdje je prvi put igrao protiv Rome, u kojoj je proveo šest sezona i stekao status legende.
04.12.2021. u 19:50

Međutim, to nije bilo dovoljno navijačima Vučice da mu oproste što je ovog ljeta, iznenada i bez najave, napustio klub i prešao u milanski klub.

VEZANI TEKST - Edin Džeko se vratio u Rim i matirao Vučicu

Dijamant je u Rimu dočekan zvižducima, koji su se prolamali Olimpicom kad god bi se naš golgeter "sastavio s loptom".

A kapiten Zmajeva je za zvižduke odgovorio golom i još jednim gospodskim potezom.

Spustio je ruke i sa saigračima nije slavio pogodak, pokazujući da i dalje cijeni Romu.

I tako je još jednom potvrdio da je prije svega veliki čovjek, a onda i sjajan golgeter.

VEZANI TEKST - Grupa navijača Rome imala poseban doček za Džeku

Inače, Džeko je mrežu Rui Patricija pogodio u 24. minuti (gol pogledajte OVDJE), što mu je bio osmi ovosezonski gol u Serie A i 11. ukupno (tri postigao u Ligi prvaka).

Prije njega za Inter je pogodio Hakan Calhanoglu i to direktno iz kornera, dok je gol za 0:3 još u prvom poluvremenu djelo Dumfriesa (39. minut).

U drugom poluvremenu smo gledali uspavanku. Gosti su bili zadovoljni vodstvom i "povukli su ručnu", dok izabranici Jose Mourinha nisu imali snage da bar stignu do počasnog gola i izbjegnu poniženje.

Džeko je teren napustio u 76. minuti, a i na kraju je ispraćen zvižducima navijača rimskog kluba (pogledajte OVDJE).