Remi u derbiju
Džeko zatresao mrežu, Inter ispustio pobjedu protiv Juventusa
Fudbaleri Intera i Juventusa podijelili su bodove u devetom kolu Serie A.
24.10.2021. u 22:44

Popularni Derby d'Italia okončan je rezultatom 1:1. Poveo je Inter pogotkom Edina Džeke. Bh. napadač pogodio je u 17. minuti meča.

Calhanoglu je topovskim udarcem uzdrmao prečku, lopta se odbila do Dijamanta koji se našao na pravom mjestu i bez većih problema zatresao mrežu.

Bio je ovo sedmi gol bh. napadača ove sezone u italijanskoj eliti i trenutno se nalazi na drugom mjestu liste strijelaca, s pogotkom manje od Cire Immobilea iz Lazija.

Poslije Džekinog gola utakmica u Milanu pretvorila se u taktičko nadmudrivanje, s puno trke, s malo šansi i bez atraktivnih poteza.

Juventus je kontrolisao loptu, međutim nije uspio stvoriti pravu šansu.

U 88. minuti za Juventus je dosuđen penal. Rezervista Dumfries je neoprezno na vrhu šesnaesterca po nogama udario Sandra, a sudija je nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Dybala i sigurno pogodio.

Bijesan je bio Simone Inzaghi, a zbog prigovora je zaradio isključenje.

Inter je treći na tabeli sa 18 bodova, a Juventus šesti sa 15 osvojenih bodova. Napoli na prvom i Milan na drugom mjestu imaju po 25 bodova.