Rasplet u grupi B
EURO 2020: Belgijanci rutinski protiv Finske, Danska priredila iznenađenje
Iako je plasman u naredni krug osigurala pobjedama u prva dva kola grupne faze, fudbalska reprezentacija Belgije je i u trećem kolu stigla do pobjede nakon što je s 2:0 savladala Finsku, a plasman u naredni krug uz Belgiju izborila je i Danska.
21.06.2021. u 22:52

Mreža Finaca je prvi put zatresla u 65. minuti, ali je VAR poništio pogodak Lukakua zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, devet minuta kasnije Hradecky se nije proslavio, te je loptu na kraju skrenuo u vlastitu mrežu.

Konačnih 2:0 postavio je Lukaku u 81. minuti poslije asistencije De Bruynea.

Nakon dva poraza Danska je večeras s uvjerljivih 4:1 nadigrala Rusiju, te će zahvaljujući ovoj visokoj pobjedi s drugog mjesta grupe B plasirala u nastavak takmičenja.

Dance je u prednost doveo Damsgaard u 38. minuti meča. Poulsen je u 59. minuti udvostručio prednost Skandinavaca, koju je Dzyuba smanjio 20 minuta prije kraja utakmice.

Ipak, golovi Christensena u 79. i Maehlea u 82. minuti riješili su pitanje pobjednika u ovom meču.

Vrijedi kazati da su se Danci do drugog mjesta u grupi stigli zahvaljujući najboljem skoru na mini-tabeli jer su i oni, i Finci, i Rusi imali po tri boda.

Rusi su večerašnjim porazom okončali takmičenje na EP, dok šanse Finaca da završe među četiri najbolje trećeplasirane ekipe baš i ne izgledaju najbolje.