Bundesliga
Fortuna nije imala sreće: Bayern na pogon Lewandowskog, Poljak ispisao historiju
Fudbaleri Bayerna deklasirali su Fortunu Dusseldorf sa 5:0 u 29. kolu Bundeslige i tako se učvrstili na liderskoj poziciji elitnom razredu njemačkog fudbala.
30.05.2020. u 20:04

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu kada su Bavarci ostvarili prednost od 3:0. Jorgensen je autogolom u 15. minuti načeo mrežu Fortune, a potom su pogađali Pavard (29) i Lewandowski (43).

Poljak je tada ispisao i nove stranice historije. Lewandowski do ove utakmice u svojoj karijeri, u Bundesligi, nije postigao gol jedino protiv Fortune Dusseldorf.

U nastavku meča mreža gostiju tresla se još dva puta. Lewandowski je u 50. pogodio za 4:0, a tačku na "i" stavio je Davies dvije minute kasnije.