Sporni penal
FSBiH takve nagrađuje: Ruski sudija na poligrafu, prijeti mu doživotna suspenzija
Duel ruske Premijer lige između Spartaka iz Moskve i Sočija, koji je završen rezultatom 2:2, privukao je veliku pažnju sportske javnosti u ovoj zemlji.
14.08.2020. u 09:27

VEZANI TEKST - Odgovorni šute: Kako je Antoni Bandić došao na listu Premijer lige BiH?

Meč je odigran prošlog vikenda (9. augusta), a gosti su do boda stigli golom u 90 minuti iz sumnjivog jedanaesterca (i prvi gol postigli sa bijele tačke).

Upravo zbog toga Vasily Kazartsev, glavni arbitar utakmice, podvrgnut je poligrafskom testiranju, koje je obavljeno jučer.

Sudijska komisija Fudbalskog saveza Rusije još nije objavila reultate, ali tamošnji mediji pišu da Kazartsevu prijeti doživotna diskvalifikacija, ukoliko se dokaže da je odlukama koje je donosio tendenciozno utjecao na ishod utakmice.

Tu nije kraj testiranju na detektoru laži, pošto je za danas zakazan i test za Alexeyja Eskova, arbitra koji je na pomenutom meču bio zadužen za VAR.

Njemu se na teret stavlja što kao sudija zadužen za sporne detalje nije reagovao kod pomenutog penala kojeg je Kazartsev dosudio u 88. minuti meča.

Gol za Soči iz spornog penala postigao je Noboa, a šta se dešavalo na spornoj utakmici pogledajte OVDJE.

Zanimljivo, Rusi zbog spornog penala prijeti doživotnom suspenziju, dok se u našem fudbalu takve sudije nagrađuju. Najbolji primjer je Antoni Bandić, arbitar iz Gruda, koji je 2017. godine napravio cirkus i u sudijskoj nadokandi poklonio penal Zrinjskom protiv Radnika u Bijeljini, a koji je Mostarcima na kraju bio dovoljan za šampionsku titulu.

FSBiH je tada ekspresno suspendovao Bandića, ali je ovaj arbitar sada ponovo vraćen na A listu Premijer lige BiH i već je sudio jednu utakmicu u novoj sezoni...