Nastavili prvenstvo
Gdje ima volje, ima i načina: Danci iznašli rješenje kako bi navijači utakmicu mogli pratiti s tribina
Utakmicom 21. kola između Aarhusa i Randersa koja je završena bez pobjednika (1:1) nastavljeno je fudbalsko prvenstvo u Danskoj. Naravno, i ovaj susret protekao je bez prisustva gledalaca na stadionu.
29.05.2020. u 07:51

Dvije stvari obilježile su ovaj meč, pogodak i revolucionarni način za navijače da gledaju utakmicu.

Fantastičnim pogotkom u 36. minuti fudbaleri Randersa su stigli u vodstvo, a strijelac je bio Simon Piesinger nakon što je udarcem sa 40-ak metara lobovao protivničkog golmana. Ipak, domaćin je golom Patricka Mortensena u drugom minuti sudijske nadoknade uspio izbjeći poraz.

Način na koji su navijači iz svojih domova mogli pratiti utakmicu bilo je ono što je dalo poseban pečat ovoj utakmici. Naime, Aarhus je uz teren instalirao videozid putem kojeg su navijači uživo mogli pratiti utakmicu. Za sve je zaslužna Zoom aplikacija, zbog koje su navijači imali priliku pratiti utakmicu kao da sjede tik uz teren.

Navijače i njihove reakcije iz domova na videozidu su mogli vidjeti i fudbaleri koji su igrali, što im je vjerovatno malo i skretalo pažnju od utakmice.

Ko zna, možda se upravo to dogodilo golmanu domaćih Williamu Eskelinenu kada ga je u 36. minuti matirao Piesinger.