Pocrvenio
Glupost Karapetyana: Armenija bez najboljeg igrača dočekuje Zmajeve
Laktom je udario Leonarda Bonuccija, a njemački sudija Daniel Siebert pokazao mu je drugu javnu opomenu
05.09.2019. u 19:35

Alexander Karapetyan bio je junak, a na kraju bi mogao postati tragičar Armenije. Iskusni napadač postigao je vodeći gol protiv Italije u večerašnjem meču 5. kola kvalifikacija za EURO 2020, ali je sudijskoj nadoknadi zaradio i crveni karton.

To znači da će Karapetyan propustiti naredni meč koji će Armenija u nedjelju igrati protiv Bosne i Hercegovine.

U 11. minuti pogodio je za 1:0, a do odlaska na odmor dobio je dva žuta kartona. Prvi u 27. minuti, a potom i u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela.

Karapetyan je laktom udario Leonarda Bonuccija, a njemački sudija Daniel Siebert pokazao mu je drugu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Da je riječ o itekako bitnom igraču za Armeniju potvrđuje i činjenica da je od postigao tri od osam golova Armenije.