DFB Pokal
Golijada na Allianz Areni: Bičakčić s klupe pratio eliminaciju Hoffenheima
Fudbaleri Bayerna plasirali su se u četvrtfinale DFB Pokala nakon što su na Allianz Areni s 4:3 savladali Hoffenheim.
05.02.2020. u 22:39

Gosti, u čijem početnom sastavu nije bilo našeg Ermina Bičakčića, poveli su u osmoj minuti autogolom Botenga.

Kako je Hoffenheim stigao do vodstva, tako je i Bayerm izjednačio. U 13. minuti utakmice Hubner je pogodio vlastitu mrežu, a sedam minuta kasnije Muller je povisio na 2:0.

Devet minuta prije kraja prvog poluvremena već je bilo 3:0, a strijelac trećeg gola za Bavarce bio je Lewandowski.

Rezultat se nije mijenjao sve do 80. minute kada je poljski napadač svojim drugim pogotkom večeras povisio na 4:1.

Do kraja je Dabbur pogodio za konačnih 4:2, a izraelski napadač u 87. minuti promašio je veliku priliku. No, poklon Bayernove odbrane iskoristio je u drugoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 4:3.

Golove s utakmice Bayern - Hoffenheim pogledajte OVDJE.