Prva liga FBiH
Golijada u Gabeli okončana remijem, TOŠK bolji od Travnika
Ekipa iz Tešnja zabilježila je devetu ovosezonsku pobjedu
17.11.2019. u 15:22

Posljednja dva susreta 15. kola Prve lige FBiH odigrana su danas. Sastav TOŠK-a je na stadionu Luke s 2:0 savladao sastav Travnika. Domaći sastav poveo je pogotkom Dizdarević već u osmoj minuti susreta, i to nakon asistencije Poturalića.

Sedam minuta kasnije već je bilo 2:0. Strijelac ovoga puta bio je Šabić poslije proigravanja Škrijelja. Ekipa iz Tešnja do kraja je zadržala dva gola prednosti i tako zabilježila devetu ovosezonsku pobjedu.

Na drugom meču koji je također počeo u 13.30 sati bodove su podijelili GOŠK i Orašje, a rezultat je na kraju glasio 3:3.

Već u prvoj minuti Jusufbašić je tim iz Gabele doveo u vodstvo. Deset minuta poslije Kulović je udvostručio prednost GOŠK-a, da bi gosti u 13. smanjili na 2:1.

U 65. minuti Mašić je zabio za 3:1 i činilo se da je pitanje pobjednika u ovom meču riješeno. Ipak, u periodu od 73. do 76. minuti gosti iz Posvani uspjeli su anulirati prednost domaćina. Prvo je Vidović bio precizan sa biječe tačke, a potom je Hrštić pogodio za konačnih 3:3.