Afričke kvalifikacije
Halilhodžić stopostotan: Maroko nastavio skupljati bodove za Mundijal
U trećem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru reprezentacija Maroka upisala je i treću pobjedu.
09.10.2021. u 22:53

Marokanci koje sa klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić slavili su u gostima kod Gvineje Bisao sa 3:0.

Ayoub El Kaabi donio je prednost selekciji sa sjevera Afrike u 10. minuti susreta, a zanimljivo da je isti igrač pogađao je mrežu istog protivnika i u domaćem duelu prije tri dana.

Deset minuta kasnije 23-godišnji veznjak Eintrachta iz Frankfurta, Aymen Barkok, udvostručio je prednost Vahinog tima.

Konačnih 0:3 postavio je El Kaabi pogotkom u 70. minuti, svojim drugim u večerašnjem susretu.

Za tri dana Maroko igra novi kvalifikacioni meč, a protivnik će im biti Gvineja, koja je u dosadašnjim kvalifikacijama upisala tri remija.