Bundesliga
Ibiševićeva Hertha trijumfovala u gostima kod Schalkea
Berlinska Stara dama slavila je s 2:0 u gostima kod Schalkea, a strijelci golova za goste bili su Duda u 15. i šestoj minut sudijske nadoknade
02.09.2018. u 19:58
Timsko slavlje fudbalera Herthe

Fudbaleri Herthe upisali su drugug ovosezonsku pobjedu, no ovaj je posebno značajna s obzirom da je izborena na teškom gostovanju u Gelsenkirchenu.

Berlinska Stara dama slavila je s 1:0 u gostima kod Schalkea, a strijelac jedinog gola na meču bio je Duda u 15. minuti utakmice.

Samo minut ranije domaći tim je promašio jedanaesterac, a neprecizan sa bijele tačke bio je Caligiuri.

Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten Herthe, Vedad Ibišević, igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Lustenberger.

Konačnih 0:2 postavio je Duda svojim drugim golom večeras, i to u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Poslije dva odigrana kola Hertha ima maksimalnih šest bodova, a u narednom kolu gostovat će kod Wolfsburga.

Ranije danas Leipzig i Fortuna Dusseldorf podijelili su bodove u susretu koji je okončan rezultatom 1:1.