ABA liga
Igokea u Zagrebu nadigrala Cibonu
Košarkaški Igokee u susretu 11. kola ABA upisali su gostujuću pobjedu nad Cibonom koju su savladali sa 88:80.
18.12.2020. u 21:49

Nakon osmog ovosezonskog trijumfa aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine za vodećom Crvenom zvezdom zaostaju samo jedan bod.

Na startu utakmice timovi su se smjenjivali u vodstvo, no nijedna od ekipa nije uspjela stvoriti značajniju prednost, pa je poslije prvih deset minuta igre Cibona vodila sa 23:22.

Ipak, u narednoj četvrtini Igokea je zaigrala odličnu košarku i napravila veliku prednost (27:12), a na poluvrijeme je otišla sa 14 poena prednosti.

Prednost iz druge četvrtine bh. predstavnik je održavao u trećoj dionici, pa je u posljednjih deset minuta ušao sa 19 poena višk.

Sve što je uspjela Cibona u posljednjoj četvrtini bilo je to da predonost smanji na osam poena.

Bundović je bio prvo ime utakmice sa 23 poena. Reynolds je ubacio dva poena manje, no to nije pomoglo hrvatskom klubu. Pot je bio najefikasniji kod Igokee sa 16 poena, dok je Edin Atić ubacio je 12 poena.