Nes(p)retan poraz
Izgubili smo od Njemačke, ali selektora Zmajića raduje jedna činjenica
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Furthu poražena od favorizovane Njemačke sa 0:1.
14.10.2020. u 11:11

Zmajići nisu bili inferiorni u odnosu na protivnika, ali ostaje žal za neiskorištenim prilikama.

Selektor Slobodan Starčević nije krio razočarenje zbog poraza, ali ga raduje jedna činjenica.

- Ova grupa igrača je odlično radila tokom pripremnog perioda i to se osjetilo na utakmici. Nijemci jesu imali inicijativu, ali mi smo brzom tranzicijom uspijevali da stvorimo nekoliko prilika i takvu igru smo i najavljivali.

Nažalost, primili smo taj gol, za koji se svi slažu da je bio nakon prekršaja. U drugom poluvremenu smo izašli još hrabrije i u posljednjih 20 minuta smo imali situaciju gdje smo mi pritisnuli Nijemce. Pozitivna stvar je i to da je večeras nastupilo devet igrača koji će moći da igraju za U-21 selekciju i u narednom ciklusu. To je sigurno veliki dobitak za ovu reprezentaciju - kazao je Starčević.

Naši mladi reprezentativci posljednji meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021. godine odigrat će 17. novembra na domaćem terenu protiv Belgije.