Svjetsko prvenstvo
Japan savladao Španiju i poslao Njemačku kući
Reprezentacije Japana i Španije plasirale su se u osminu finala Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru, dok je za Njemačku (koja je važila za velikog favorita turnira) i Kostariku Mundijal završen.
01.12.2022. u 21:55

Japan je nakon pobjede protiv Njemačke priredio još jednu senzaciju i savladao Španiju sa 2:1.

Španija je povela u 12. minuti preko Morate. Japanci na otvaranu drugog poluvremena dolaze do potpunog preokreta.

Doan je u 48. minuti pogodio za 1:1, a Japanu je vodstvo donio Tanaka dvije minute kasnije.

Njemačka je u drugom meču ove grupe savladala Kostariku sa 4:2.

Elfi su u rano vodstvo došli u 10. minuti preko Gnabrya.

Kostarika je u 58. minuti došla do izjednačenja kada je Tejeda poslao loptu u mrežu Elfa.

Vargas u 70. minuti pogađa za veliku radost Kostarikanaca. Radosto ove simpatične selekcije nije trajala dugo.

Tri minute kasnije Havertz je pogodio za 2:2. Havertz svojim drugim golom na današnjem meču postiže pogodak za preokret i vodstvo Nijemaca 3:2 u 85. minuti.

Fullkrug u 89. minuti postavlja konačnih 4:2.

Japan je završio kao prvi u grupi E sa sedam bodova. Španija je drugoplasirana sa četiri boda, koliko ima i treća Njemačka (uz lošiju gol-razliku).

Kostarika je posljednja sa samo tri osvojena boda.

Japanci će u osmini finala igrati protiv Hrvatske (ponedjeljak). Furija će za rivala imati Maroko, a taj susret na programu je u utorak.