Davis Cup
Jaziri preokretom protiv Bašića donio bod Tunisu
Teniska reprezentacija Tunisa izjednačila je rezultat (1:1) protiv Bosne i Hercegovine u duelu prve svjetske grupe Davis Cupa.
04.03.2022. u 16:32

Pobjedu Tunisu donio je Malek Jaziri pobjedom protiv Mirze Bašića ukupnim rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:3.

Bh. teniser je prvi set dobio sa 7:5, u drugom setu je imao veliku prednost (5:1), međutim Tunižanin je preokrenuo rezultat i osvojio drugi set. U trećem setu 301. teniser svijeta nastavio je tamo gdje je stao u drugom, te je donio izjednačenje svojoj reprezentaciji.

Podsjetimo, u nešto ranijem terminu prvu pobjedu selekciji BiH donio je Damir Džumhur, koji je nakon dva i po sata borbe srušio Moeza Echarguija rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 7:5

Sutra su na programu dublovi. Tunižanska kombinacija Malek Jaziri/Moez Echargui igraće protiv bh. dubla Tomislav Brkić/Mirza Bašić, dok će u singlu Džumhur igrati protiv Jazirija, a Bašić protiv Echarguija.

Pobjedom u meču protiv Tunisa teniseri Bosne i Hercegovine bi obezbijedili opstanak u Prvoj svjetskoj grupi, te bi nastavili put prema kvalifikacijama za finalni turnir najboljih osamnaest reprezentacija svijeta.