Kvalifikacije za EP
Juniori BiH poraženi od Engleske, ništa od plasmana u Elitni krug
19.11.2019. u 14:50

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem kolu kvalifikacione grupe 11 od Engleske sa 4:1.

Englezi su poveli potogkom Anjorina u 24. minuti utakmice, da bi sedam minuta prije kraja prvog poluvremena prednost udvostrulio Laird.

U finišu prvog dijela izabranici Slavena Muse ostali su se deset igrača na terenu jer se u rasponu od svega četiri minute Muminović zaradio dva žuta kartona.

Sa igračem manje bh. juniori su već na startu drugog dijela uspjeli smanjiti na 2:1, a strijelac za našu selekciju bio je Đokanović.

Ipak, Englezi su pitanje pobjednika riješili u rasponu od svega 60ak sekundi. Prvo je Harwood-Bellis u 69. minuti pogodio za 3:1, da bi već u narednoj minuti bilo 4:1 za Engleze. Strijelac je bio Gordon, što je bio konačan rezultat.

U drugom meču Sjeverna Makedonija je s 3:0 savladala Luksemburg, a upravo ova pobjeda domaćinu kvalifikacionog turnira donijela je plasman u Elitni krug kvalifikacija.