Elita kroz brojke
Kada pada najviše golova u PLBiH, koliko mečeva je završilo 0:0?
U nekompletnih 19 odigranih kola jesenje polusezone Premijer lige Bosne i Hercegovine postignut je 271 gol u 112 susreta, što je u prosjeku 2,42 gola po utakmici ili jedan gol svake 37,2 minute.
22.11.2022. u 18:07

Kako je objavio FSBiH najviše golova postigao je Zrinjski (29), a najmanje Posušje, Leotar i Sloboda, po 18.

Zrinjski, također, ima najbolju odbranu u ligi sa samo devet primljenih golova, a najviše puta je kapitulirala odbrana Sloge Meridian (35).

U listu strijelaca upisalo se 116 fudbalera, a najefikasniji su Mirsad Ramić iz Igmana i Nemanja Bilbija iz Zrinjskog sa po 10 golova. Postignuto je i osam autogolova.

Posmatrajući desetominutne intervale, najviše golova postignuto je u periodu od 81. do 90. minuta - 47, te od 41. do 50. minuta - 43. Najmanje golova postignuto je u prvih 10 minuta utakmice, svega 17.

Najviše golova postignuto je u 3. kolu (22), a 15. kolo je bilo najneefikasnije, kada je postignuto samo sedamgolova.

Utakmica sa najviše pogodaka odigrana je u 18. kolu u Gabeli između Veleža i Širokog Brijega, kada je postignuto osam golova (4:4). Deset utakmica je završeno rezultatom 0:0.