Mundijal 2022
Kane tragičar Engleza, Francuska u polufinalu
Aktuelni svjetski prvak Francuska posljednji je sudionik polufinala Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
10.12.2022. u 22:01

Francuzi su u itekako uzbudljivom meču savladali Englesku rezultatom 2:1.

Trikolori su poveli u 17. minuti. Strijelac je bio Aurelien Tchouameni. Krasan pogodak 20-ak metara. Griezmann mu je odložio loptu, a Realov veznjak šutirao je iz koraka te precizno i snažno pogodio za vodstvo.

Francuska je mininalnu prednost odnijela na odmor, a izjednačila je Engleska u 54. minuti. Strijelac je bio Harry Kane iz penala. Tchouameni je sapleo Saku i sudija Sampaio je odmah pokazao na bijelu točku

U 78. minuti tim Didiera Deschampsa ponovo vraća prednost. Glavom je pogodio Giroud. Lopta je na putu prema mreži zakačila i Maguiera.

Nova uzbuđenja viđena su u 84. minuti. Poslije VAR provjere Englezima je dosuđen još jedan penal. Loptu je ponovo na kreč namjestio Kane, ali ovoga puta engleski napadač šutirao je visoko pored gola.

Engleska se do kraja nije stigla oporaviti i postići pogodak koji bi im donio produžetke. Rashford je u desetoj minuti nadoknade opasno prijetio iz slobodnjaka, ali promjene nije bilo.

Francuska će u polufinalu igrati s Marokom, koji je ranije eliminirao Portugal slavivši sa 1:0.

Prvi polufinalni par čine Argentina - Hrvatska.