Prvenstvo BiH
Košarkaši Bosne savladali Budućnost i izborili majstoricu
Košarkaši sarajevske Bosne savladali su u Skenderiji ekipu Budućnosti iz Bijeljine i izjednačili rezultat u play-offu završnice rvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše.
26.04.2023. u 21:56

Nakon što je tim iz Bijeljine u prvom meču odigranom prije tri dana pobijedio sa 82:68, Studenti su večeras slavili rezultatom 92:87.

Izabranici Dženana Rahimića odigrali su sjajno prve dvije četvrtine i na poluvrijeme su otišli sa 21 poenom prednosti (50:29).

Gosti su u nastavku meča proigrali, ali nisu uspjeli stići zaostatak.

Bosnu su do pobjede vodili Collins i Verlašević sa po 18 poena.

U redovima Budućnosti istakao se Ilić sa 21 poenom.

Play-off serije se igraju do dvije dobijene utakmice, osim u prvenstvenom finalu, u kojem će državni prvak postati ekipa koja ostvari tri pobjede.

Odlučujući meč ova dva tima, takozvana majstorica, igrat će se predstojećeg vikenda u Bijeljini.

U drugom meču večerašnjeg programa Širok je očekivano savladao ekipu Slavije rezultatom 97:64 i tako u dva meča izborio plasman u polufinale gdje čeka boljeg iz duela Borca i Leotara.