ABA 2 liga
Kraj agonije: Sparsi na Grbavici bolji od Lovćena
05.12.2019. u 19:49

Košarkaši Sparsa upisali su prvu ovosezonsku pobjedu u ABA 2 ligi, nakon što su večeras u dvorani na Grbavici u meču 10. kola sa 69:67 savladali crnogorski Lovćen.

Prva četvrtina nije slutila na prvu pobjedu sarajevskog sastava u ovoj sezoni. Gosti su bili bolji tim na parketu, a nakon deset minuta igre crnogorski tim imao je sedam poena prednosti (15:22).

Ipak, u drugom periodu domaći sastav zaigrao bolju košarku. Druga četvrtina pripala je Sparsima sa 20:14, pa je sastav Lovćena na poluvrijeme otišao sa pola koša prednosti.

Treća dionica utakmice nije bila pretjerano efikasna, a u njoj je viđeno ukupno 28 poena. Tim sa Cetinja snašao se nešto bolje u ovom dijelu susreta, pa je u odlučujuću dionicu ušao sa pet poena prednosti.

Čini se da su Sparsi najbolje ostavili za kraj jer su u četvrtoj četvrtini uspjeli napraviti totalni preokret i na kraju sa 69:67 doći do prve ovosezonske pobjede.

Prvo ime u pobjedničkom timu bio je Adin Vrabac sa 17 poena, dok je Nedim Buza ubacio tri manje.

Bolji od ostalih u redovima Lovćena bio je Miloš Popović, koji je postigao 17 koševa.

Uprkos pobjedi Sparsi se nalaze na samom dnu tabele ABA 2 lige sa omjerom 1-9, dok je pretposljednja Sloboda sa 2-8.