Golman Zmajeva
Leteći Burić: Odbrana koja je oduševila rukometnu Evropu
Rukometaši Flensburga sinoć su upisali petu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka nakon što su sa 26:24 savladali mađarski Pick-Szeged.
04.12.2020. u 09:19

Još jednu odličnu partiju na golu njemačkog bundesligaša pružio je prvi golman rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Benjamin Burić.

Jedna od njegovih 15 odbrana naprosto je oduševila rukometne fanove širom Evrope. Odbrana Flensburga "pukla" je u jednom trenutku, a gosti su imali otvoren šut, no leteći Burić je fantastičnom intervencijom "skinuo" zicer u šestoj minuti drugog poluvremena.

Sjajna intervencija Burića s visoko podignutom nogom oduševila je i EHF-ove arministratore na društvenim mrežama, koji su brzo postavili video ove odličnu reakciju bh. golmana, koja će sigurno konkurisati za najbolje u ovom kolu.