Premiership
Liverpool na Old Traffordu spakovao pet komada u mrežu Uniteda, hat-trick Salaha
Liverpool je u velikom engleskom derbiju do nogu potukao Manchester United i u mrežu Crvenih vragova na Old Traffordu spakovao pet golova.
24.10.2021. u 19:24

Redsi su slavili rezultatom 5:0, a meč je otišao u jednosmjernu ulicu već u prvom poluvremenu kada je gostujući tim imao četiri gola prednosti.

Mrežu Uniteda načeo je Keita u 5. minuti, a osam minuta kasnije Jota je uduplao prednost Liverpoola.

Poslije toga je na scenu stupio Mohamed Salah. Egipćanin je postigao hat-trick. Pogađao je u 38., 45. i 50 minuti i tako stigao do 107 pogodaka u engleskom Premiershipu, postavši Afrikanac s najviše pogodaka u historiji tog takmičenja. Iza njega je Didier Drogba sa 104 pogotka.

United je od 60. minute igrao s igračem poslije direktnog crvenog kartona koji je zaradio Pogba, samo 15 minuta nakon ulaska na travnjak.

Liverpool se probio na drugo mjesto i ima 21 bod, bod manje od vodećeg Chelseaja. Crveni vragovi su sedmi sa 14 bodova.