Premier liga
Liverpool preokretom na Old Traffordu ostao u utrci za Ligu prvaka
Zaostali susret 34. kola Premier lige i derbi između Manchester Uniteda i Liverpoola pripao je gostima rezultatom 4:2, koji su tako ostali u utrci za Ligu prvaka.
13.05.2021. u 23:08

I dok su Redsi na Old Traffordu, uz manje probleme u putu zbog navijača Uniteda, stigli s imperativom pobjede u želji da se domognu pozicije koja vodi u Ligu prvaka, domaći sastav bio je rasterećen.

VEZANI TEKST - Navijači Uniteda izbušili gume na autobusu Liverpoola, ali na pogrešnom

Gradski rival City je prije nekoliko dana osigurao šampionsku titulu, dok su oni siguran učesnik evropske elite u narednoj sezoni.

Ipak, to ih nije omelo da već u desetoj minut povedu preko Fernandesa.

Prednost do koje je United stigao preko Portugalca anulirao je njegov zemljak Jota u 34. minuti susreta, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Firmino pogodio za totalni preokret.

Poslije dvije minute igre u nastavku brazilski napadač je drugi golom večeras povisio na 1:3.

Dvadesetak minuta kasnije, tačnije u 68. minuti, Rashford je dodavanje Cavanija pretvorio u 2:3.

Rezultat se do nije mijenjao sve do samog kraja kada je Mohamed Salaha golom u 90. minuti potvrdio pobjedu sada već bivšeg prvaka Engleske, koji je tako stigao do važnih bodova.

Liverpool sada, poslije 35 odigranih utakmica, zauzima peto mjesto na tabeli Premier lige sa 60 bodova, dok četvrtoplasirani Chelsea ima četiri boda više, ali i utakmicu više.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Ranije danas, u zaostalom susretu 19. kola, bodove su podijelili Aston Villa i Everton (0:0).