Leicester tuguje
Liverpool savladao Burnley i "uhvatio" Ligu prvaka, slijedi uzbudljiv fotofiniš
Fudbaleri Liverpoola savladali su Burnley u 37. kolu elitnog razreda engleskog fudbala i uoči posljednjih 90 minuta ove sezone uhvatili su mjesto koje vodi u Ligu prvaka.
19.05.2021. u 23:05

Redsi su slavili sa 3:0, a ključni dio utakmice bio je finiš prvog i početak drugog poluvremena.

Firmino je u 43. minuti pogodio za 0:1, na asistenciju Robertsona, a Phillips je u sedmoj minuti drugog dijela udvostručio prednost gostiju.

Konačan rezultat postavio je Alex Oxlade-Chamberlain u posljednjim minutama utakmice.

Ovim trijumfom Kloppovi izabranici skočili su na četvrto mjesto, sa kojeg su pomjerili Leicester, koji je sinoć poražen u duelu protiv Chelseaja.

U posljednjem kolu Liverpool će ugostiti Crystal Palace, dok će Leicester biti domaćin Tottenhamu.