Požar na tribini
"Ludnica" u Zagrebu: Dinamo u nadoknadi srušio Hajduk i proslavio titulu
Fudbaleri zagrebačkog Dinama savladali su Hajduk sa 3:1 u najvećem hvatskom derbiju, te su tako potvrdili šampionsku titulu.
21.05.2022. u 22:14

Modri su i prije ovog kola osigurali naslov, ali su pobjedom okončali sezonu. I to kakvom.

Na Maksimiru smo svjedočili pravoj "ludnici". Dinamo je poveo u 53. minuti golom Petkovića. U 68. minuti VAR je poništio gol Hajduka za izjednačenje, ali je Livaja u 94. minuti pogodio za 1:1.

Činilo se da će derbi biti okončan bez pobjednika, ali je Mislav Oršić u 100. minuti donio prednost domaćinu, da bi u 14. minuti nadoknade Buturina pogodio za 3:1.

Luka Menalo i Amer Gojak, bh. reprezentativci u dresu Dinama u igru su ušli u 71. i 84. minuti.

Zanimljiv detalj dogodio se u drugom poluvremenu, kada su navijači Dinamo velikom bakljadom zapalili svoj udarni transparent, izbio je požar, pa su morali reagovati i vatrogasci.