Premiership
Lukaku donio trijumf Unitedu, Watford nanio prvi poraz Spursima
Crveni đavoli trijumfovali su zahvaljujući golovima belgijskog napadača Romelua Lukakua
02.09.2018. u 18:53
Romelu Lukaku

Seriju od dva uzastopna poraza fudbaleri Manchester Uniteda prekinuli su na gostovanju kod Burnleya, gdje su trijumfovali s 2:0.

Ekipa Josea Mourinha pitanje pobjednika riješila je u prvom poluvremenu, i to zahvaljujući golovima Romelua Lukakua.

Belgijanac je prvo u 27. minuti na pravi način iskoristio dodavalje Alexisa Sancheza, da bi minut prije kraja prvih 45 minuta udvostručio prednost Crvenih đavola.

Mogao je United u nastavku i do uvjerljivije pobjede, ali je Pogba u 69. minuti promašio penal, a samo dvije minute kasnije Rashford je zaradio crveni karton.

U drugom susretu koji je počeo u isto vrijeme Watford je poslije preokreta sa 2:1 porazio Tottenham. Watford je tako ostao jedan od tri tima sa maksimalnim učinkom u dosadašnja četiri kola engleske Premier lige.

Gosti iz Londona poveli su u 53. minuti pogotkom Doucourea, dok su preokret i pobjedu domaćem timu donijeli golovi Deeneya (69.) i Cathcarta (76.), a Grk Holebas asistirao je za oba gola Watforda.